פשיטת רגל נט - חברת בלוקבסטר מודיעה על פשיטת רגל, מה זה אומר ומי ישא בתוצאות?
חברת בלוקבסטר מודיעה על פשיטת רגל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

חברת בלוקבסטר מודיעה על פשיטת רגל

Hebrew

בעבר הוידאו הרג את כוכב הרדיו, אך כעת האינטרנט הורג את הוידאו וה-DVD. חברת בלוקבסטר שהייתה ידועה במשך שנים כחברה הבינלאומית הגדולה ביותר בעולם להשכרה של סרטי וידאו
ו DVD צפויה להודיע על פשיטת רגל.

החברה מתקשה לשנות את פניה ולהתאים את עצמה למציאות החדשה שבה הצרכנים לא צריכים עוד לכתת את רגליהם לחנויות להשכרת סרטים.

כך, פשיטת הרגל של הענקית לא התקבלה בהרמת גבה של פליאה בעולם העסקים. כולנו הרי יודעים שהמציאות של עולם הבידור השתנתה מהקצה לקצה בשנים האחרונות. לא בכדי הרי במשך שנים ניסו חברות התקליטים להילחם במלוא עוזן כנגד הורדות הקבצים באתרי השיתוף.

באותו אופן, את השיעור שלמדו חברות התקליטים לפני מספר שנים לומדת עכשיו ענקית ספריות הוידאו בלוקבסטר.

זקוקים לסיוע משפטי של עורך דין?
חייגו עכשיו
03-5759008

הליך פשיטת הרגל של חברת בלוקבסטר

עקב חובות החברה שנאמדים על סך 900 מליון דולר צפויה הרשת הבינלאומית להודיע על פתיחת הליך לפשיטת רגל בהתאם להוראות החוק האמריקאי הידוע בשם צ'פטר 11 (Chapter 11).חברת בלוקבסטר מודיעה על פשיטת רגל

מהדיווחים בעיתונות ניתן ללמוד כי החברה מנהלת מגעים עם בעלי החוב שלה להגעה להסדר שבמסגרתו תוכל החברה להמשיך לפעול אך היא תשנה חלק ממתכונת הפעילות שלה - החברה תתמקד בהפצה דיגיטלית של סרטים והסניפים היחידים שלה שימשיכו לפעול יהיו רק בנקודות המובחרות.

יחד עם זאת, הרשת הודיעה כי הפעילות הבינלאומית של החברה לא תינזק כתוצאה מההודעה על פשיטת הרגל.

ההסדר בין חברת בלוקבסטר ובעלי אגרות החוב במסגרת הליך פשיטת הרגל

ההסדר בין בלוקבסטר ובעלי אגרות החוב שלה מתייחס ל-80.1% מאגרות החוב המובטחות של החברה. באופן הזה החוב של החברה צפוי לצמצם את חובות החברה מכמעט מיליארד דולר עד למאה מיליון דולר בלבד.

במסגרת ההסכם הגיעה החברה להסכמה עם הנושים לסיוע בסך 125 מליון דולר שמטרתו לעזור לחברה לעמוד במחויבויות שלה כלפי הספקים, הלקוחות והעובדים במסגרת הארגון מחדש של החברה.

הליך פשיטת הרגל בישראל והליך פשיטת הרגל של חברת בלוקבסטר

אחד המיתוסים הנפוצים בציבור הישראלי הרחב מתייחס לפשיטת רגל של חברות. חשוב להבין כי החקיקה הישראלית לא מכירה במצב של פשיטת רגל של חברה בעירבון מוגבל, מה שכולנו מכירים כחברה בע"מ.

לכן חברה בע"מ ישראלית שלא מצליחה לעמוד בהתחייבויותיה נכנסת לתהליך של פירוק ולא לתהליך המכונה בשם פשיטת רגל. זאת בניגוד כאמור לחוק האמריקאי שאכן מכיר גם בתהליך של פשיטת רגל לחברה בע"מ. יחד עם זאת, חשוב לשים לב שחברה שמחליטה להגיע לפירוק אינה בהכרח נמצאת במצב של חדלות פירעון. לעיתים הקיום אינו כלכלי עבורה.

פירוק החברה הוא הליך שבמסגרתו מפסיקה החברה להתקיים. החוק הישראלי מכיר במספר של אפשרויות לפירוק חברה כאשר לכל אחת מהאפשרויות הכללים והחוקים החלים עליה.

זקוקים לסיוע משפטי של עורך דין?
חייגו עכשיו
03-5759008