פשיטת רגל נט - הסברים ומידע על רכישת דירה מכונס נכסים סיכונים והזדמנויות...
רכישת דירה מכונס נכסים סיכונים והזדמנויות
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

רכישת דירת מגורים מכונס נכסים

Hebrew
  

במציאות הנדל"נית של ימינו, המתאפיינת בחזרה לעידן הבועה ובעליית מחירים, מסתמנת האפשרות לרכוש דירה מכונס נכסים כחלון הזדמנויות לביצוע עסקה משתלמת. ברוח תפיסה זו נמכרות מדי שנה אלפי דירות ברחבי הארץ בתיווכם של כונסי נכסים.

תפקידו של כונס נכסים רכישת דירה מכונס נכסים

כונס נכסים הממונה במסגרת הליכי הוצאה לפועל או פשיטת רגל אמון על תפיסת הנכסים המצויים בידי החייב ועל מימושם בדרך של מכירה במטרה לפרוע את החובות לנושים.

סמכויות הכונס מוגדרות במסגרת כתב מינוי שניתן לו מטעם בית המשפט המחוזי או על ידי ראש ההוצאה לפועל.

קיראו בהרחבה על: צו כינוס נכסים

זקוקים לסיוע משפטי של עורך דין בענייני פשיטת רגל?
חייגו עכשיו
03-5759008

רכישת דירה מכונס נכסים - למה זה כדאי?

לרוכש דירה מכונס נכסים מוצעים מספר ערכים מוספים משמעותיים.

ראשית, רוכש הנכס נהנה מקבלת דירה שאינה כפופה לכל שעבוד, עיקול או משכנתא. חיובים אלה, גם אם התקיימו בעבר, בטלים כפועל יוצא מאישור המכירה.

שנית, יציבות וביטחון - היות וחוזי רכישה מכונס נתונים לכמות פחותה של שינויים ביחס לחוזים רגילים ומאחר והכונס, כשליח בית המשפט נתפס כגורם אמין אשר עומד במכלול התחייבויותיו לאורך ההליך.

יתרון נוסף, הכונס מחויב בביצוע העברת הבעלות ובהיבט העלות - באזורים שאינם מבוקשים למגורים ניתן למצוא דירות במחירים אטרקטיביים ביותר. במקומות אלה מחירה של דירה הנרכשת מכונס נכסים יהיה על פי רוב פחות מהמחיר הממוצע המקובל באזור.

חסרונות המיוחסים לרכישת דירה מכונס נכסים

לצד היתרונות שמציעה רכישת דירה ישירת מאת כונס נכסים, נודעים למתכונת זו גם מספר חסרונות שחשוב לתת עליהם את הדעת.

ראשית, הנכס נמכר כמות שהוא ולפיכך, האחריות על הפגמים בדירה חלה על הרוכש, שנית, מועד השלמת עסקת המכר הינו ערטילאי ומשוער כיוון שקיום העסקה תלוי במספר גורמים משתנים, בהם:  זכות החייב להסדיר את החוב בתשלום מחיר הצעת המכירה או גבוה מכך לצד אפשרות של פתיחת המכרז במקרה של הצעה גבוהה יותר וכן כפיפות לקבלת אישור מטעם בית המשפט אשר עשוי לסכל את העסקה במידה והמחיר שהוצע נמוך מהערכת השמאי.

בד בבד עשוי להתקיים תרחיש לפיו מציעים אחרים יציעו מחיר גבוה יותר ויזכו לאישור ראש ההוצאה לפועל תוך שהם עוקפים את הכונס גם בחלוף שלב ההתמחרות. מצב דברים זה גורם לכך שהמציע המקורי לא יקבל לידיו את הנכס אלא בסיוע משפטי של עורך דין מיומן, אשר כרוך בעלויות נוספות. 

חיסרון אחר הינו שבאזורים הנחשבים אטרקטיביים למגורים עשויים כונסי נכסים מיומנים להעלות את מחיר הדירה אף מעבר לתעריף המקובל בשוק והרבה מעל ערכו הריאלי של הנכס.

זאת בעיקר  ביחס לנכסים לגביהם מתקיימת התמחרות עזה, כשהמחירים הגבוהים מוצעים על פי רוב על ידי אנשים מן השורה ולא על ידי אנשי מקצוע הבקיאים בתחום.

חיסרון נוסף טמון בעובדה שהמכירה מתבצעת בכפוף לזכויות של צדדי ג' על הנכס דוגמת שכירות, זיקת הנאה, חריגות בניה ועוד, אשר הרוכש מחויב להישמע להן ולכבדן.

זקוקים לסיוע משפטי של עורך דין בענייני פשיטת רגל?
חייגו עכשיו
03-5759008