החוק מאפשר לנושים לנקוט בהליכים שונים על מנת למנוע הברחת נכסים של החייב - למאמר המלא לחץ כאן...
פשיטת רגל - ניסיונות הברחת נכסים לסיוע: 03-5759008
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

כיצד למנוע הברחת נכסים של החייב?

Hebrew

מידע על דרכים להברחת נכסים לפני הליך פשיטת רגל

במסגרת הליך פשיטת רגל ממונה כונס נכסים אשר מטרתו היא אחת: כינוס כל נכסי החייב לרבות דירות הרשומות על שמו, רכבים שבבעלותו, וכל דבר בעל ערך אשר ניתן למימוש, ובסופו של דבר ביצוע מכירה פומבית עבור נכסיו לצורך פירעון חובות. חייבים רבים העומדים לפני כינוס נכסיהם, מחפשים כל דרך לבצע הברחת נכסים במטרה לחמוק מפירעון חובות.

הדרכים הנפוצות ביותר לביצוע הברחת נכסים הן הקמת חברה בדויה ורישום נכסי החייב על שמה, העברה בלא תמורה של נכסים לקרובי משפחה וביצוע הסכמי ממון לפני נישואין.

לרשות כונס הנכסים כלים רבים למניעת הברחות של חייבים לפני הליך כינוס נכסים, אך יחד עם זאת, במקרים רבים כלים אלו אינם מספיקים וחייבים מצליחים להסתיר את נכסיהם לפני צו הכינוס הראשון.

חשוב לדעת כי במידה ופושט רגל ייתפס בעת ניסיות להבריח את נכסיו, יוטלו עליו סנקציות קשות וברוב המקרים כל בקשותיו, כגון בקשות הפטר, או הסדרי נושים עתידות להדחות.

הברחת נכסים אל חברה חדשה

אחת הדרכים המוכרות להברחת נכסים על ידי חייב היא כאמור, על ידי הקמת חברה חדשה, אשר אליה יגולגלו הפעילויות הכספיות השוטפות של החייב כאשר בסופו של דבר ירשום החייב את כל נכסי הנדל"ן שברשותו, רכביו וחסכונותיו או חסכונותיה של חברתו הקודמת.

לקבלת יעוץ משפטי מיידי בתחום פשיטת רגל, לחץ כאן:  סיוע משפטי

במקרים אלו תוגש לרוב בקשה לפירוק החברה וכן הרמת מסך. למעשה, כך ניתן לאפשר לכונס הנכסים לממש את הנכסים הרשומים על שם החברה ושייכים למעשה לחייב.

אלו הן פעולות מסורבלות הדורשות אישורים משפטיים רבים, מעכבות ומקשות מאוד על הליך כינוס הנכסים. אם אתם חושדים כי מי שחייב לכם כסף מנסה לחמוק מפירעון חובותיו בדרך זו, כדאי להתייעץ בהקדם האפשרי עם עורכי דין המתמחים בתחום פשיטת רגל ולנקוט בכל ההליכים הנדרשים בכדי להחזיר את כספכם.

העלמת נכסים באמצעות הסכם ממון

פעמים רבות כאשר החייב עומד בפני הליך פשיטת רגל או כאשר נפתחו כנגדו תיקים רבים בהוצאה לפועל וקיים חשש שיבוצעו עיקולים נגד נכסיו כתוצאה מכך, מבצע החייב על ידי עורך דין הסכם ממון, בו מפורטים כל נכסי החייב כאילו שהם שייכים לאישה אליה הוא עומד להינשא. בהסכם האמור נרשמים בדרך כלל כל המיטלטלין של החייב. גם פעולה מסוג זה תקשה על כינוס הנכסים.

הברחת נכסים על ידי העברת בעלות לקרובי משפחה

העברת בעלות לקרובי משפחה נפוצה גם כן, היות והיא מתבצעת כהעברה ללא תמורה והמיסים אשר מתבקש החייב לשלם כנגד ההעברה (מיסי רשות, מס שבח ומס רכישה) הם נמוכים. הפעולה מתבצעת על ידי רישומם של קרובי המשפחה כבעלים החוקיים של נכסי החייב, בעיקר כאשר מדובר בנכסי נדל"ן אשר היו רשומים על שמו ובכך למעשה נמנעת האפשרות מהנושים להטיל עיקולים על נכסים אלו.

גם פעולה זו מקשה על כינוס הנכסים בהליך של פשיטת רגל, וכמעט ובלתי ניתן יהיה לממש נכסים אלו לטובת החזר חובות.

כאמור, לרשות כונס הנכסים כלים רבים לחקור ולבדוק מקרים בהם קיים חשד כי בוצעה הברחת נכסים. אולם, לעיתים קרובות לא דיי להם ואם כספכם חשוב לכם מומלץ להתייעץ עם עורכי דין ובמידת הצורך להפעיל משרד חקירות לאיתור כל הנכסים שניתן לממש לטובת החזר כספכם.

זקוקים לסיוע? חייגו עכשיו: 03-5759008

לקבלת יעוץ משפטי מיידי בתחום פשיטת רגל, לחץ כאן:  סיוע משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מכירת דירת חייב בהליך פש"ר - פשיטת רגל נט - על מכירת דירת חייב במסגרת הליך פשיטת רגל...