הסברים וסקירה משפטית באתר פשיטת רגל נט - הגנה על דיירים המתקשים לעמוד בתשלומי המשכנתא...
הגנה על דיירים המתקשים לעמוד בתשלומי המשכנתא
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

הגנה משפטית למתקשים בתשלומי המשכנתא

Hebrew

משכנתא היא הלוואה רחבת היקף בדרך כלל שניתנת כנגד בטוחה של מקרקעין. במציאות של שוק המגורים הסוער שמשתולל היום במדינת ישראל זוגות ויחידים רבים פונים לקבלת הלוואה של משכנתא כדי לממן רכישת דירה.

יחד עם זאת, העמידה בהחזרי המשכנתא היא איננה משימה פשוטה. המשבר הכלכלי האחרון בכלכלה העולמית שאותותיו עדיין ניכרים, עסק בין היתר בקושי של רבים מאזרחי ארצות הברית לעמוד בהחזרים של תשלומי המשכנתא שלהם.

במקרה זה החברות נתנו הלוואות של משכנתאות לאנשים רבים כמעט מבלי לבדוק את היכולת הכלכלית שלהם בכלל להחזיר את ההלוואה שלקחו.

זקוקים לסיוע של עורך דין בענייני משכנתא וחובות?
חייגו עכשיו
03-5759008

מה ניתן לעשות בעת זיהוי קושי להחזיר את תשלומי המשכנתא?

כאמור, המשבר האחרון שפרץ בארה"ב חשף את מגוון הסיפורים של תושבים רבים בארה"ב, אשר הגנה על דיירים המתקשים לעמוד בתשלומי המשכנתאנזרקו לרחוב משום שלא הצליחו לעמוד בעלויות הגבוהות של החזרי המשכנתאות. בישראל התגלה בסקר שכמעט חצי מהאנשים שלקחו משכנתאות מתקשים לעמוד בהחזרי המשכנתאות.

בארץ הליכי המימוש של המשכנתא נעשים באמצעות לשכות ההוצאה לפועל. יחד עם זאת, כדאי מאד לדעת כיצד לפעול במידה ונמצאים בסכנה של מימוש דירה בשל קשיים בעמידה בתשלומי המשכנתא.

לפני שמגיעים למימוש משכנתא בהליכי הוצאה לפועל...

קודם כל חשוב לדעת שהבנקים לא נוקטים מיד בהליכים למימוש משכנתא ולכן גם אם התשלום שלכם התעכב בחודש אחד, הבנק לא מיד ידרוש לפתוח נגדכם בהליכים. בדרך כלל פתיחה בהליכים תהיה רק כאשר החייב איחר בתשלום כבר במשך 6 חודשים רצופים לפחות.

יחד עם זאת, מומלץ לפנות לבנק מהרגע שבו החייב לא מצליח לעמוד בתשלום הראשון כדי לוודא מהן האפשרויות הפיננסיות העומדות לפניו. מדובר בהתנהלות שאינה פשוטה כלל וכלל ולכן חשוב מאד להתייעץ בנושא עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום המשכנתאות.

חשוב להבין שכל התעלמות, הכחשה או הדחקה של המצב יכולה רק להחמיר אותו ולגרום בסופו של יום לאובדן של הנכס, לכן מומלץ לנסות לפנות לבנק ולראות כיצד יוצאים מהתסבוכת הזו.

במידה והלווה עמד בחודשים הקודמים בהתחייבויות הכספיות שלו, ישנם מצבים שבהם הבנקים מאפשרים הפסקה זמנית של הגבייה של התשלום, הרבה פעמים עד לפרק זמן של שלושה חודשים.

יש מקרים חריגים שבהם בגיבוי של המסמכים והאסמכתאות הדרושים יתכן ואפשר לבקש גם דחייה ארוכה יותר של הגבייה, במיוחד אם צפוי קושי לעמוד בחודש מסוים בהחזר של ההלוואה. מלבד זאת אפשר גם לנסות לבקש הגדלה של מסגרת האשראי.

אם אחרי חצי שנה הבנק מבקש לפתוח בהליכים אפשר לפנות אל עורך דין שמתמחה בתחום על מנת שיפנה לבית המשפט וינסה לבקש דחייה. ראוי להדגיש, שראש ההוצאה לפועל מוסמך להורות על מכירה של דירה רק אם הוא משתכנע שיש לדיירים פיתרון חלופי סביר למגורים.  

זקוקים לסיוע של עורך דין בענייני משכנתא וחובות?
חייגו עכשיו
03-5759008