פשיטת רגל נט - מידע חיוני לאזרח אודות פעילות לשכת ההוצאה לפועל בראשון לציון...
לשכת הוצאה לפועל ראשון לציון - פרטים ומידע
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

לשכת הוצאה לפועל ראשון לציון - מידע לאזרח

Hebrew

לשכת ההוצאה לפועל בראשון לציון הוקמה מכוח חוק ההוצאה לפועל,  התשכ"ז - 1967.

הלשכה שוכנת בקריית הממשלה בעיר, בכתובת ישראל גלילי 5 מיקוד 75050.

כמו בשאר המוסדות במסגרת מערכת המשפט וברשות האכיפה הגבייה, שעות הפעילות בלשכת הוצאה לפועל זו משתנות בין תקופת הפעילות השוטפת לבין ימי הפגרה.

בימי הפעילות השוטפת פועלת הלשכה בימים  א' עד ה', בין השעות 8:30 ל 13:30 ואילו בתקופת הפגרה - ימי חופשת הפסח, חופשת הסוכות והתקופה שבין ה 17  לחודש יולי עד ה 31 לאוגוסט, שעות קבלת הקהל הן מ 9:00  ועד 12:00.

לחצו לקריאה בנושא מימוש נכסי חייב בהליכי הוצאה לפועל

לקבלת סיוע משפטי מיידי חייגו עכשיו 03-5759008

בעלי התפקידים והמבנה הארגוני בלשכה

לשכת ההוצאה לפועל בראשון לציון עברה שינוי מקיף בשנתיים האחרונות, בדומה לשאר לשכות לשכת הוצאה לפועל ראשון לציוןההוצאה לפועל ברחבי הארץ, וזאת במסגרת תיקון 29 לחוק ההוצאה לפועל.

אחת הסיבות שהובילו לתיקון היא נתונים שפורסמו בדבר אחוזי הגבייה הנמוכים של מערכת ההוצאה לפועל, אשר הובילו לדימוי הבעייתי שלה בקרב הציבור כמערכת בלתי יעילה.

על מנת לשפר את תפקוד ההוצאה לפועל בוצעו כמה שינויים מרחיקי לכת: ראשית, מערכת ההוצאה לפועל הופרדה ממערכת המשפט אליה השתייכה עובר לתיקון, כזרוע הביצועית של בתי המשפט.

כך, בראש המערכת עומד כיום שר המשפטים ולא נשיא בית משפט השלום כפי שהיה עד התיקון.

במקביל, הוקמה רשות נפרדת אשר מאגדת תחתיה את מערך לשכות ההוצאה לפועל בארץ ואת והמרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות.

אף בעלי התפקידים התחלפו וסמכויותיהם הורחבו באופן שיגביר את הלחץ על החייבים לעמוד בתשלום החוב, מחד אך ישמור על כבודם של החייבים, מאידך.

כעת עומדים בראש כל לשכה רשמי הוצאה לפועל, אשר אחראים על מתן ההחלטות ולצידם מכהנים מנהלי לשכת ההוצאה לפועל, אשר אחראים על ביצוע ההחלטות הלכה למעשה.

לחצו כאן לקריאה בנושא זכויותיו של פושט רגל

פסיקה בעניין החלטה שהתקבלה על ידי לשכת ההוצאה לפועל ראשון לציון

לא פעם, חייבים אשר עומדים על סף חדלות פירעון מנסים להתחמק מתשלום חובותיהם בדרכים עקלקלות. אחת השיטות המוכרות לנסות למנוע את העיקול הינה באמצעות מגורים עם אדם נוסף, כך שלא ניתן יהיה להצביע על המיטלטלין המצויים ברשות החייבים.

כך, קיימיים חייבים אשר רושמים את רכושם על שם הוריהם וטוענים כי אין להם כל רכוש, חייבים ששבו לפתע להתגורר עם הוריהם ועוד.

הן בתי המשפט והן לשכות ההוצאה לפועל צברו ניסיון בהתמודדות עם חייבים מעין אלה ואחת הדרכים למנוע עיקול מיטלטלין אשר שייך לאדם האחר הינה באמצעות הגשת בקשה לסעד הצהרתי בבית המשפט, בכדי שיצהיר על הבעלות במיטלטלין.

הליך ה"פ (ראשון לציון) 12393-07-10 מלול נ' מלול עסק בחייבת אשר שבה להתגורר עם אביה וטענה שהחובות שצברה כלפי הבנק וחברת האשראי משותפים לשניהם.

האב הגיש בקשה לסעד הצהרתי בבית משפט השלום בראשון לציון, במסגרתה טען שהחובות שייכים לבתו והמיטלטלין הינם בבעלותו בלבד.

השופטת קיבלה את גרסת האב וקבעה, כי החובות הם חובותיה של בתו אשר חזרה להתגורר עימו על מנת להתחמק מתשלום החובות, וכי הרכוש המצוי ברשימת המיטלטלין הוא רכוש בסיסי בבעלות האב.

לחצו כאן לקריאה בנושא מהו חייב מוגבל באמצעים?

חשיבות קבלת סיוע משפטי

במקרה שנפתח נגדך תיק הוצאה לפועל קיימת חשיבות רבה בפניה לעורך דין מומחה וקבלת ייעוץ משפטי.

בא כוח מהתחום יבחן את גובה החוב, מצבו הכלכלי של החייב ומשתנים נוספים וייעץ למרשו האם כדאי לו להמשיך לנהל את התיק במערכת הוצאה לפועל או להגיש בקשה לפתיחה בהליכי פשיטת רגל.

לחצו לקבלת מידע אודות:

לשכת הוצאה לפועל חיפה

לשכת הוצאה לפועל תל אביב

  לקבלת סיוע משפטי מיידי חייגו עכשיו 03-5759008