מהי הכרזה על פשיטת רגל - הסבר מקיף ומאמרים בנושא הכרזה על פשיטת רגל, לחץ כאן...
פשיטת רגל - הכרזה על פשיטת רגל לסיוע: 03-5759008
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

הכרזה על פשיטת רגל - כל מה שחשוב לדעת

Hebrew

כל מה שכדאי לדעת לפני הכרזה על פשיטת רגל

כאשר חייב אינו מסוגל להגיע להסדר עם נושיו ואינו מסוגל לעמוד בהסדר התשלומים שנקבע עבורו במסגרת הליך ההוצאה לפועל, יש מקום לשקול הכרזת פשיטת רגל. רבות השאלות העומדות בפני החייב בטרם כניסתו להליך, במאמר זה מידע על כל השיקולים הקודמים לקבלת ההחלטה להיכנס להליך.

לקבלת סיוע משפטי מיידי בתחום פשיטת רגל, לחץ כאן:  יעוץ משפטי

הכרזה על פשיטת רגל מתבצעת על ידי הגשת בקשה אל משרד הכונס הרשמי אשר נמצא בסמוך למקום מגוריו של החייב. הטופס הוא טופס בקשה למתן "צו כינוס" אשר למעשה מהווה בקשה מבית המשפט לזמן את הנושים כנגד החייב לדיון על בקשתו להכרזה עליו כעל פושט רגל. מומלץ להשתמש בשרותיו של עורך דין בכל הנוגע להגשת הבקשה, שכן סיוע משפטי מקצועי לרוב יגדיל את סיכוייה להתקבל ולזכות באישור בית המשפט.

אילו הגבלות מוטלות על פושט רגל?

ראשית, יוכרז פושט הרגל כלקוח מוגבל בבנק ישראל, מה שימנע ממנו פתיחת חשבונות בנק, שימוש בהמחאות ושימוש בכרטיסי אשראי. בנוסף, לא יתאפשר לפושט הרגל לפתוח עסק עצמאי או חברה על שמו, או לשמש כדירקטור בכל חברה או תאגיד.

הגבלות אילו יוסרו אם וכאשר יינתן הפטר לחייב בסיומו של הליך פשיטת הרגל, אם לא תאושר בקשת ההכרזה, אם יבוטל הליך פשיטת הרגל מסיבה כלשהי או אם תושג פשרה עם הנושים.

מה היתרון של פשיטת רגל על פני איחוד תיקים?

החסרונות העיקריים בהליך איחוד תיקים בהוצאה לפועל אל מול הליך של פשיטת רגל נובעים מהעובדה שבהליך איחוד תיקים, בכל שלב יוכלו הנושים להגיש בקשה לביצוע חקירת יכולת כנגד החייב על מנת לשנות את סכום התשלום החודשי אליו הגיע להסדר. כמו כן, במידה והחייב לא עמד בתשלום אחד או יותר מהסדר התשלומים אשר נקבע לו, יוכלו הנושים לפתוח בהליכי תביעה כנגדו, הכוללים עיקולי נכסים משכורות ואף הוצאת צווי מאסר.

הליך פשיטת רגל הוא הליך ארוך ומייגע אמנם, אך בסיומו, ניתנת ההזדמנות לחייב לפתוח דף חדש ונקי לחלוטין בחייו.

מה יקרה לנכסיו של פושט הרגל?

אחרי הכרזת פשיטת רגל, מתחיל תהליך הנקרא כינוס נכסים, בתהליך זה מכונסים כל נכסי החייב והם פשיטת רגל - הכרזה על פשיטת רגלעוברים לחזקתו של הכונס בתיק. בסיום הליך כינוס הנכסים מתפרסמת הודעה בעיתונות אודות מכירת הנכסים שנאספו, ומתבצעת מכירה פומבית במשרדי הכונס. בסוף המכירה ניתנת האפשרות לפושט הרגל לרכוש את נכסיו בחזרה במחיר שווה להצעת המחיר הזוכה במחירה והיא כמובן, הגבוהה מבין ההצעות.

האם נדרש סיוע של עורך דין בעת הכרזת פשיטת רגל?

כל שלב בהליך פשיטת הרגל יוכל להשפיע רבות על עתידו של החייב. השימוש בשרותיו של עורך דין מנוסה, המכיר את ההליך והמערכת על בוריה, יגדיל את הסיכוי כי בקשת הכרזה על פשיטת רגל תאושר ויבטיח לכם ליווי מקצועי לאורך כל ההליך. שאלות? חייגו: 03-5759008

לקבלת סיוע משפטי מיידי בתחום פשיטת רגל, לחץ כאן:  יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
הליך פשיטת רגל כאשר החייב נפטר - פושט רגל שנפטר - מה עושים במקרה שאדם אשר פשט את הרגל נפטר, מה עושים עם רכושם של היורשים ועוד...להמשך קריאת המאמר לחץ כאן