בכל מקרה שבו נקלעת לחוב כספי או משבר כלכלי חשוב להקדים ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום...
חשוב שתקבל/י יעוץ משפטי מעורך דין מנוסה בתחום!
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

חשוב להתייעץ עם עורך דין מנוסה!

Hebrew
תאריך: 08/05/2014 16:44   

בשנים האחרונות, ישנה תופעה מדאיגה של גופים לא מקצועיים המציעים פתרונות וייעוץ בנושאי פשיטת רגל, הסדרי חובות מול בנקים, הוצאה לפועל ועוד.

תופעת המאכרים שהחלה להתרבות בשנים האחרונות אמורה להדאיג לא רק את בעלי המקצועות החופשיים שהוכשרו לטפל בבעיות מסוג זה, אלא אף את הציבור הרחב, שיכול ומחר יזקק לשירותם בנושאים אלו.

האם אדם שיש לו בעיה רפואית חמורה היה נוטל את הסיכון בקבלת חוות דעת רפואית מאדם שאינו רופא? סביר להניח שלא.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי מהיר!

האם טיפול במשבר כלכלי הינו תחום אוניברסלי שניתן להיכנס אליו ללא הכשרה מקצועית?

לפי המגמה שהתפתחה ומתרחבת בשנים האחרונות, דומה כי נחצו הגבולות וכי יותר ויותר גופים שאינם מקצועיים, מציעים לקהל הרחב סיוע בנושאים שדורשים מיומנות של אנשי מקצוע שעברו לימודים גבוהים וכן הכשרה מתאימה.

אז מדוע אנשים במצוקה מעדיפים לקבל טיפול מגורמים שאינם מוסמכים?! האם ניתן להקל ראש וליטול את הסיכון?!

במאמר הבא אתן כמה טיפים ונקודות למחשבה בטרם הנכם פונים לסיוע ממאכרים ולא מעורך דין מומחה.

מדוע אדם במצוקה כלכלית יעדיף לקבל טיפול ממאכר?

לרוב הסיבה נעוצה בשיקולים כלכליים וכן בחוסר הבנה בנוגע למצב לאשורו וכן על השלכותיו. במקרים רבים, שכר הטירחה אשר יידרש על ידי עורך דין מומחה בפשיטת רגל או בנושא הסדרי חובות מול בנקים יהא גבוה מאשר מאותם גופים מאכרים.

האם כדאי לקחת את הסיכון? התשובה לשאלה זו נעוצה בשאלה: האם הייתם נותנים למאכר שמפרסם כי הינו מומחה בניתוחי לב לבצע בכם ניתוח?

סביר להניח שמרבית ישיבו בשלילה, שכן ההשלכות יכולות להיות הרות אסון.

 אחת הסיבות ששוק המאכרים בישראל צובר תאוצה הינה ניצול מצב נפשי ירוד של עשרות אלפי אזרחים שנקלעו למצוקה כספית חמורה.

לרוב, אנשים שנקלעו למצוקה כלכלית נטיית ליבם תהא לסגור על ההצעה הנמוכה בצירוף פתרון קסם למצבם כגון: ״הסדר מול בנק במחיר מציאה״, סגירת חובות באחוזים בודדים מערכו דהיום, ״ניהול הליך פשיטת רגל במחיר ללא תחרות״ ועוד.

לצערי, משרדינו מייצג לקוחות רבים אשר מצבם הוחמר פי כמה ממצבם ההתחלתי עת שמו הם את גורלם ועתידם בידי אנשי מקצוע לא מיומנים, שלא לדבר על לקוחות רבים שעדיין מנסים לקבל את כספם בחזרה…

אז מה עושים אם בכל זאת ידכם אינה משגת מלשכור שירותיו של עורך דין? ההמלצה היא לקבל חוות דעת נוספת מעורך דין מומחה בתחום.

עדיף להוציא כמה מאות ש״ח עבור פגישת יעוץ אצל עורך דין על מנת שייתן לכם חוות דעת נוספת או אז יהא ביכולתכם להצליב את המידע שקיבלתם.

כמובן שיש לקחת בחשבון כי ניתוח הבעיה והפתרון הוא קריטי, אך לא פחות חשוב הוא ניהול ההליך. אדם שיש לו חובות בסך מאות אלפי ש״ח וללא נכסים, סביר כי אולי יקבל חוות דעת אחידה בנוגע לצורך לפנות להליך פשיטת רגל.

חשוב לזכור כי להיכנס להליך פשיטת רגל זה חשוב, אך יותר חשוב הוא לצלוח את ההליך במינימום נזקים וכן בקבלת הפטר מהחובות במינימום זמן.

התמודדות עם משבר כלכלי

עת היקלעות למשבר כלכלי חשוב להתנהל בקור רוח ולא לקבל החלטות בהינף יד. לרוב, למשבר כלכלי מלווה מצב נפשי ירוד והרגשה של חוסר אונים. הדבר דומה לנטילת הלוואות מהשוק האפור.

אדם אשר מצוי במצוקה כלכלית כאשר הבנק מתנער ממנו יטול הלוואות מבלי לשים לב לאחוזי הריבית, שכן כל מאהוויו יהיו לקבל כסף ועכשיו. הריבית שתגבה ״הינה פרט שולי״. לא אכביר במילים לספר לכם מה יכול לקרות במצבים מסוג זה… מתכון לאסון.

משפחות רבות איבדו את כל רכושם ונפלו אל פי הפחת שעה שלא השכילו לכלכל את צעדיהם בצורה מושכלת ושקולה. אותו הדבר בנושא טיפול בחובות.

ניהול משברים פיננסים או ניהול הליך פשיטת רגל הינו תחום שהשלכותיו יכולות לפגוע בכל חלקה טובה בעתידם של אלו שישימו את גורלם בידי גורמים שאינם מוסמכים. ההשלכות של טיפול רשלני לעיתים יכולות להיות הרות אסון, באם נבחרה טקטיקה שגויה או אם נבחר פתרון שגוי.

אם בכל זאת ״קסמו״ לכם הצעות לטיפול ממאכרים, תדרשו כי שכר הטרחה ישולם בהתאם לקצב התקדמות הטיפול ואף מומלץ לקבל חוות דעת נוספת מעורך דין הבקיא בתחום.

למידע בנושאי חובות, פשיטת רגל והסדרים מול בנקים
הנכם מוזמנים לחייג למשרדינו בטל: 1800-800-891

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור