מאמרים בנושא פשיטת רגל - הסברים על ההליך, על האלטרנטיבות, סוגיות משפטיות שונות ועוד. לחץ כאן...
מאמרים בנושא פשיטת רגל עורכי דין דורה כהן ויצמן
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

מאמרים וסיוע משפטי בהליכי פשיטת רגל

Hebrew

מידע ומאמרים על הליכי פשיטת רגל

המחשבה על הכרזת פשיטת רגל, לרוב תעלה במקרים בהם אדם צובר חובות גדולים שאינו יכול לפרוע ונטל התשלומים שנקבע עבורו בהליך ההוצאה לפועל דורש ממנו להפרד מידי חודש מסכומי כסף שאין לו.

במקביל, הפיגור בתשלומים מאפשר לנושים להפעיל נגדו מגוון הליכים לגביית החובות, כמו צווי עיקול נכסים, עיכוב יציאה מהארץ ואף צווי מאסר. הכרזה על פשיטת רגל, בראש ובראשונה, תקפיא את כל ההליכים המופעלים נגד החייב.

בהמשך, יכונסו נכסיו, יימכרו במכירה פומבית וכספי המכירה ישמשו לצורך פירעון החוב. לסיום, בחלק מהמקרים מתקבל הפטר בהליך פשיטת רגל ואז למעשה, יכול החייב "לפתוח דף חדש". אולם, הדרך רצופה מכשולים ומדובר בהליך מורכב מאוד, הדורש סיוע משפטי וליווי מקצועי על ידי עורכי דין בעלי ידע וניסיון עשיר בתחום זה.

עצם ההחלטה להכריז על פשיטת רגל, ראוי שתתקבל רק לאחר בדיקה מדוקדקת של כל האלטרנטיבות הקיימות ובחינה מעמיקה של כל ההשלכות. סיוע של עורכי דין יאפשר לכם לקבל החלטה אסטרטגית במטרה לצמצם נזקים עד כמה שניתן.

קיראו בהרחבה על: הסדר חובות לחברות סלולר   רשות האכיפה והגבייה

מאמרים על פשיטת רגל

באתר זה, המנוהל על ידי משרד עורכי דין דורה כהן ויצמן, תמצאו לקט של מאמרים נבחרים בנושא פשיטת רגל, שיספקו לכם תמונה רחבה יותר אודות ההליך. חשוב מאוד להבין מה צפוי לכם ובמה כרוכה הכרזה על פשיטת רגל.

לקבלת סיוע משפטי ללא כל התחייבות מצידך, לחץ כאן: יעוץ משפטי

או צור קשר עם נציגי המשרד בטלפון: 03-5759008

יחד עם זאת, יש לציין כי המאמרים באתר אינם תחליף ליעוץ משפטי ובכל מקרה כדאי לפנות אל עורכי דין. כאמור, קיימות אפשרויות רבות להתמודדות עם חובות כספיים, לעיתים ניתן להגיע להסדר עם נושים, לעיתים תהיה עדיפות להליך איחוד תיקים בהוצאה לפועל. בסופו של דבר, ניתן לומר שכל מקרה לגופו והשיקולים בעת קבלת החלטה זו הם רבים ומורכבים.

קיראו על: קבלת הלוואה לרכישת רכב אחרי פשיטת רגל   הלכה בנושא פירוק שיתוף בדירת מגורים

הסבר כללי על ההליך

כאמור, ניתן להגיש בקשת הכרזה על פשיטת רגל ולאחר אישורה על ידי בית המשפט – יוקפאו כל ההליכים המופעלים נגד החייב בלשכת ההוצל"פ.

אולם, במקביל הוא יוכרז כלקוח מוגבל של בנק ישראל ולא יוכל להשתמש בהמחאות או כרטיס אשראי. כמו כן, יחולו עליו מגבלות נוספות, כמו איסור על פתיחת עסק עצמאי או שימוש כדירקטור בחברה.

במסגרת ההליך יבוצע כינוס נכסים של החייב ונכסיו ימכרו במכירה פומבית – כלומר, הצעת המחיר הגבוהה ביותר שתתקבל עבור כל נכס תהיה ההצעה הזוכה. אם החייב מעוניין לרכוש את הנכסים בעצמו, יאלץ להציע עבורם סכום כסף המשתווה להצעה הגבוהה ביותר.

כספי המכירה ישמשו לצורך פירעון החובות והנושים יקבלו את כספם בהתאם לחלקם היחסי בחוב ומעמדם המשפטי.

כך לדוגמא, ישנם נושים מובטחים ויש שלא. בסופו של דבר, לאחר שהוחזרו כל הכספים שיכל החייב להחזיר, ניתן יהיה לבקש הפטר מיתרת החוב. זוהי שאיפתו של כל חייב במסגרת הליך פשיטת רגל, אך לא בכל מצב ניתן לקבל הפטר וישנן דרישות התנהגותיות שונות בהן יש לעמוד לשם כך.

לקבלת סיוע משפטי ללא כל התחייבות מצידך, לחץ כאן: יעוץ משפטי

מאמרים בנושא פשיטת רגל:

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
סדר חלוקת הנכסים בין נושים בהליך פשיטת רגל - סדר עדיפות נושים בהליך פשיטת רגל - למאמר המלא לחץ כאן...
הגנה על נכסים בעת פשיטת רגל של בני זוג - דינם של נכסים משותפים בעת פשיטת רגל של בני זוג - למידע וקבלת סיוע משפטי מיידי, לחץ כאן...
עבירות עם אופי פלילי בהליך פשיטת רגל - עבירות פליליות בהליך פשיטת רגל והעונשים הצפויים למי שביצע אותן. למידע וסיוע משפטי מיידי, לחץ כאן...
מהם נושים מובטחים בהליך פשיטת רגל? - נושה מובטח הוא נושה שתביעתו כנגד החייב מוגנת במלואה או בחלקה על ידי שיעבוד נכס. למידע וסיוע משפטי מיידי, לחץ כאן...
עיקולים של רכוש בהליכי פשיטת רגל - עיקול הוא הליך הנועד לתפוס את הנכסים של החייב, למוכרם למרבה במחיר, וזאת בכדי להבטיח את החזרת החוב לזוכה. לחץ כאן למידע נוסף...
מסמכים וטפסים להליך פשיטת רגל - פשיטת רגל, הוא הליך מורכב המשופע בבירוקרטיה. לא פעם במסגרת הליכי פשיטת רגל אנו נדרשים להגיש טפסים ומסמכים רבים בכל פעולה שאנו מעוניינים שתתבצע. לחץ כאן למידע וסיוע משפטי מיידי...
פקודת פשיטת רגל - מידע על עיקרי הדברים - בישראל, החוק המרכזי המטפל בהליכי פירוק ופשיטת רגל הוא פקודת פשיטת הרגל (נוסח חדש), התשמ – 1980. למידע וסיוע משפטי מיידי בהליכי פשיטת רגל, לחץ כאן...
מתן התראה על הליכי פשיטת רגל - במאמר זה נסקור בקצרה את ההתנהלות במקרה של הגשת התראה על פשיטת רגל, איילו תנאים צריכים להתקיים כדי לאפשר הגשתה, אייך מגישים אותה והיכן. לחץ כאן למידע וסיוע משפטי מיידי...
זכויותיו של פושט רגל – ההגנה שמספק לו החוק - הליך פשיטת רגל מיועד למי שלא יכול עוד לעמוד בהחזרי חובות שנקלע אליהם. לחץ כאן לקריאה על ההליך ועל ההגנה שמספק החוק למי שהכריז על פשיטת רגל...
כספים ללא דורש בהליכי פשיטת רגל - פשיטת רגל נט - מה עולה בגורלם של כספים שלא נדרשו בעת הליך פשיטת רגל?
צו חיפוש בביתו או משרדו של פושט רגל - צו חיפוש בביתו או משרדו של פושט רגל - מה אומר החוק לגבי צו חיפוש בעת הליך פשיטת רגל?
שטר חוב - כל מה שצריך לדעת - מהו שטר חוב? כיצד ניתן לפרוע אותו. לפניכם סקירה בנושא שטרות חוב ושימושם בהליכי פשיטת רגל והוצל"פ
ביטול פשיטת רגל - מאמר קצר וממצה על המושג המשפטי "ביטול פשיטת רגל". דורה כהן ויצמן הינו משרד מוביל לעניני פשיטת רגל והוצאה לפועל.
תום לב בפשיטת רגל - מאמר מקצועי העוסק במצב המשפטי הקרוי תום לב בפשיטת רגל. דורה כהן ויצמן הינו משרד מוביל בעניני פשיטת רגל והוצאה לפועל
התראת פשיטת רגל - מאמר מקצועי העוסק בהתראת פשיטת רגל. משרד עורכי דין דורה כהן ויצמן הינו משרד מוהיל בתחום פשיטת רגל, חובות כספיים והוצאה לפועל.
המעבר בין פשיטת רגל והוצאה לפועל - מאמר זה עוסק בבעיתיות במעבר בין הליכי הוצאה לפועל לבין הליכי פשיטת הרגל. משרד עורכי דין דורה כהן ויצמן הינו מהמשרדים המובילים לטיפול בתיקי הוצאה לפועל ופשיטת רגל.
איזה סיוע ניתן לקבל בזמן פשיטת רגל - החוק בישראל מעניק לבעלי עסקים ואנשים פרטיים אפשרות להכריז על פשיטת רגל. הליך פשיטת רגל מיועד למקרים בהם האדם נקלע לקשיים כלכליים בעקבות התמוטטות של עסק או קריסה כלכלית של אדם פרטי מסיבות אישיות.