עומד בפני הליך בהוצאה לפועל? כנס ללמוד על הנחיצות בסיוע של עורך מומחה בהליכים אלה.
סיוע של עורך דין בהליכי הוצאה לפועל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

סיוע של עורך דין בהליכי הוצאה לפועל

Hebrew
תאריך: 26/06/2013 17:00   

הימצאותם של חובות במרחב העסקי והפרטי הוא עניין ידוע. חברה אשר מתעכבת לשלם לספק שלה, אזרח אשר נמנע מלשלם דו"חות כספיים ואפילו חוב בין חברים - כל אלו מקרים שמתרחשים כמעט מידי יום בכל העולם.

כיצד יכול אדם, אזרח ישראל, לתבוע את חובו דרך מערכת אכיפת החוק? באמצעות הליכי הוצאה לפועל.

עומד בפני הליך בהוצאה לפועל?

אנו מובילים מזה שנים הליכי הוצאה לפועל במקצועיות רבה ועם הרבה מאד נסיון.


צור קשר לפגישת יעוץ ללא התחייבות 

מה לעשות, שבפועל זה לא קורה תמיד?

במקרים רבים, הפנייה ללשכת ההוצאה לפועל היא תחילתה של סאגה ארוכה, ממושכת ומתישה, אשר מביאה את הפונה למסקנה שאולי היה עדיף לוותר על החוב ולא להיגרר להליך מתיש ומורט עצבים כמו זה. את אותה מחשבה יחשוב גם החייב, כמובן, שעד לאותו רגע המשיך לנהל את חייו ללא הפרעה. שני הצדדים יוכלו לגלות שהכל פשוט יותר, אם יפנו לעורך דין שמבין בתחום.

עורך דין בענייני הוצאה לפועל - טוב עבור שני הצדדים

נחלק את העניין הזה לשניים: עבור הזוכה, האדם לו חייבים כספים, ברור שהעזרה מצד עורך דין להפוך את חייו לפשוטים יותר. אותו זוכה ציפה לקבל את כספיו בצורה הרגילה והפשוטה, על פי סיכום שסיכם מול החייב. אבל, כשזה סירב לשלם או התעכב יתר על המידה בתשלום, ירצה הזוכה לוודא כי המהלך שיבצע לא יהפוך את כל הסיפור למסורבל.

לכן, מומלץ שיפנה לעורך דין שמתמחה בתחום. אותו עורך דין יוכל לייעץ לו לגבי המהלך הבא, להורות לו על צעדים שיבצע בניסיון לקצר תהליכים, יפרט עבורו את האופציות השונות ולמעשה ינווט את פעולותיו בצורה טובה, כך שכל התהליך יהיה עבור הזוכה עצמו, קצר ופשוט ככל האפשר.

העורך דין יכול לייצג את הזוכה ולהגיש בשמו בקשות שונות, מבלי לערב בעניין את הזוכה בפעולות בהן אין הכרח שיופיע. מעבר לזה, הוא יידע מתי יש להגיש בקשות ללשכת ההוצל"פ וכיצד יש לבצע אותן, כך שהכל יהפוך 'חלק' יותר.

לגבי החייב, נדמה שכמעט אין צורך להסביר: הוא זקוק נואשות להגנה במקרה של פנייה ללשכת ההוצאה לפועל, כדי לצאת מהמצב אליו נקלע במהירות האפשרית ובצורה הטובה ביותר. זכרו: אין אדם אשר רוצה לשאת עליו את הכתם של מעורבות בהוצאה לפועל שהוגשה נגדו. הוא ירצה לסיים זאת בהקדם האפשרי.

אותו חייב, אגב, הוא לא תמיד אדם רע אשר מסרב לשלם כסף. במקרים מסוימים, הוא פשוט לא מסוגל לעשות זאת ודווקא הליך הוצאה לפועל (או פשיטת רגל בשלבים מתקדמים) יכול לסייע לו. אבל, כדי שזה יקרה, הוא זקוק לעורך דין מקצועי, שייצג אותו ויסייע לו בהתמודדות עם המצב, שלא יהיה קל בכל מקרה.

כדאי לדעת כיצד לפנות לערכאות

חשוב להבין: פנייה לא ראויה או כזו שנעשתה שלא על פי ההנחיות אל לשכת הוצאה לפועל, יכולה להוריד לטימיון את כל מאמציו של הפונה. לעיתים, גם שפה לא תקינה או חוסר בפרטים חשובים בהגשת הפנייה עצמה, עשויים להביא לדחיית הבקשה בידי ראש הלשכה.

במקרה כזה, הפונה ייאלץ להפוך את ההליך לארוך יותר ולהגיש ערעור על ההחלטה (אם הוא באמת ובתמים רוצה לקבל את כספו). הערעור הזה גם עולה יותר כסף וגם דורש זמן רב יותר - וזו רק תחילתו של התהליך. עורך דין המתמחה בענייני הוצאה לפועל, פשוט לא ירשה שדבר כזה יקרה.

בלי פאניקה - יש עורך דין..

מבחינת החייב, תהליכי הוצאה לפועל יכולים להפוך מהר מאוד לסיוט. עצם ההתייצבות מול ראש הלשכה, ההתנהלות מול גוף משפטי והאיומים המרחפים מעל ראשו של החייב גורמים לרבים להילחץ ולהפוך לחרדתיים מאוד (גם מבלי להתייחס לחוב עצמו, הליך הוצאה לפועל עשוי לכלול הגבלות קשות על חייו האזרחיים של החייב).

הימצאותו של עורך דין מנוסה לצד החייב, תהפוך את ההליך הזה למפחיד פחות. בסך הכל, חשוב לזכור שהליכי הוצאה לפועל באים לא רק לממש את זכותם של הנושים, אלא גם להבטיח את ההגנה על החייב עצמו. כל עוד האחרון פועל על פי חוק ובתום לב, אין שום סיבה לחשוש שהוא ייפגע.

עורך דין מעולם ההוצאה לפועל יוכל להסביר זאת בפני החייב ולספק לו את הרגשת הביטחון הראויה. כך, כל השתלשלות האירועים בעיני הלקוח תהפוך למאיימת פחות והוא אף יוכל לתפקד כראוי במסגרת ההליך ולהבטיח, מצידו, שהכל מתנהל כשורה.

עורך דין הוצאה לפועל מקפיד על הדברים הקטנים ביותר

אין זה סוד שבהליכים הקשורים לחובות ולעניינים כספיים, כל פרט קטן עלול להפוך למאיים. מצד אחד עומד הזוכה, האדם לו חייבים כסף, אשר מעוניין לקבל כל שקל לו הוא ראוי - ובצדק. אם יקבל פחות מזה, או ייאלץ לסכם על פריסת חובות שלא תסייע לו למלא כראוי את הבור הכלכלי שהותיר החוב, הוא עשוי להיפגע כלכלית בעצמו.

החייב, מצד שני, יודע כי כל נכסיו והונו העצמי נמצאים בסכנה. הרי מבחינת הנושים, הכסף המגיע להם צריך להתקבל אצלם במהירות, ולא משנה איך. אם היו יכולים, היו פושטים מהחייב את עורו כדי לזכות בכסף בחזרה. ולכן, גם כאן, כל משתנה ופרט קטן בהליך, ישפיעו על החייב בצורה משמעותית.

עורך דין מנוסה יודע את כל זה. זה טבוע בו ומהווה חלק בלתי נפרד מחשיבתו ומנקיטת האסטרטגיה המתאימה בהליך המדובר.

אם הוא מייצג את הנושים, הוא יעשה הכל כדי להגיע להסדר שיעניק להם את הכספים המגיעים להם בצורה ראויה ובקצב מהיר ככל האפשר, לשביעות רצונם; אם הוא מייצג את החייב, הוא יעשה הכל כדי שבמסגרת הליך ההוצאה לפועל, לא יהיו השלכות רבות מידי על עתידו של החייב, על נכסיו ועל משפחתו. עורך דין מקצועי ומנוסה בתיקי הוצאה לפועל ישמור על האינטרסים של לקוחותיו בצורה הטובה ביותר.

 הימצאותם של חובות במרחב העסקי והפרטי הוא עניין ידוע. חברה אשר מתעכבת לשלם לספק שלה, אזרח אשר נמנע מלשלם דו"חות כספיים ואפילו חוב בין חברים..

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
חשוב להתייעץ עם עורך דין מנוסה! - מדוע כל כך חשוב לפנות לקבלת יעוץ משפטי לפני כניסה להליך פשיטת רגל ומיד לאחר שהבנת כי נקלעת למשבר כלכלי...