פשיטת רגל נט - הסברים על קניית רכב מעוקל דרך כונס נכסים בהליכי הוצאה לפועל...
קניית רכב מעוקל דרך כונס נכסים בהליכי הוצאה לפועל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

קניית רכב מכונס נכסים

Hebrew

כונס נכסים הוא מוסד שנוצר לצורך גבייה יעילה של חוב. בהליכי הוצאה לפועל, קיימת אפשרות לזוכה לבקש מרשם ההוצאה לפועל למנות לפי חוק הוצאה לפועל תשכ"ז-1967 כונס נכסים על נכס מסוים מנכסי החייב לשם גביית החוב. מכירת מכונית על ידי כונס נכסים נעשית בדרך כלל על ידי פרסום מכרז רכב.

קניית רכב מכונס נכסים - למה זה כדאי?

לרכישת מכונית שעוקלה על ידי כונס נכסים בהליך פשיטת רגל ו/או הוצאה לפועל יתרונות רבים על פני קניית רכב יד שניה מגורם פרטי. ראשית, מדובר בעסקה שנחשבת לבטוחה יחסית מהבחינה המשפטית.

המעורבות הגבוהה של בית המשפט מפחיתה את  הסיכונים למעשי רמאות ועבור הרוכש קיים גוף אליו הוא יכול לפנות במידה ומתעוררת בעיה הנוגעת לרכישה.

לקבלת סיוע משפטי חייג/י עכשיו: 03-5759008

יתרון נוסף הוא שבמקרה זה הרכב שנקנה עובר לידי הרוכש ללא זכויות של צד שלישי, שיעבוד או עיקול בהתאם להוראות סעיף 34 לחוק המכר תשכ"ח-1968. מלבד זאת, מחקרים שנערכו על רכישות שהתבצעו במסגרת זו הראו, שלא פעם נמכרים הנכסים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק שלהם.

קיראו בהרחבה על: מימוש נכסים של חייב

מהם השלבים בהליך רכישת רכב מכונס נכסים?

כונס הנכסים אחראי בשלב הראשון על איתור, תפיסה וגרירה של הרכב המבוקש למחסן או מגרש המאושרים על ידי לשכת ההוצאה לפועל. לאחר מכן, מפורסמת באמצעי התקשורת מודעה אודות התפיסה המזמינה את המתעניינים לראות את הרכב במועד המסוים שנקבע.

מומלץ להגיע בליווי בודק, משום שבדרך כלל, לא ניתנת אפשרות להוציא את המכונית לבדיקה חיצונית.
בשלב זה יש להגיש הצעת השתתפות יחד עם ערבות בנקאית ובליווי חוזה מכר.

ההצעה כוללת טופס שמספק הכונס ובו מפורטים פרטי ההתקשרות, הצעת המחיר ועוד. סכום הערבות הבנקאית שצריך להפקיד הוא 5 עד 10% מסכום ההצעה.

לאחר מכן מקיים הכונס התמחרות, הליך שדומה באופיו בחלק מהמקרים למכירה פומבית. הכונס מתקשר לפי שיקול דעתו למשתתפים ויכול לערוך אותו במשרד או בטלפון. הכונס עורך פרוטוקול המפרט את ההצעות הגבוהות ביותר, עד שאף אחד לא מגיש הצעה גבוהה יותר.

הכונס אינו מחויב לבחור באף אחת מההצעות. בחלק מהמקרים תיבחר ההצעה הגבוהה ביותר, אולם באחרים ייבחר האדם שיוכל לממש את המכירה במהירות האפשרית והכל לטובת ניהול תקין של ההליך עליו אמון הכונס, ולצורך השבת כספייהם של נושים במהירות האפשרית.

לאחר בחירת הזוכה תוחזר הערבות הבנקאית לשאר המשתתפים. במקרה שהזוכה חוזר בו מכוונתו יכול הכונס לדרוש את חילוט הערבות.

עם הבחירה, מזמין הכונס את הזוכה לחתום על חוזה מכר. בחוזה זה מפורטים התנאים לרכישת הרכב, החובות והזכויות של הצדדים, סכום המכירה ועוד.

השלב הסופי הוא קבלת אישור על ביצוע העסקה. במועד זה פונה כונס הנכסים לקבלת אישור מכירה מרשם ההוצאה לפועל. לאחר מכן תועבר הבעלות לידי הקונה במשרד הרישוי.

חושבים על קניית רכב מעוקל מכונס נכסים?

אופציית הרכישה מכונס יכולה להיות משתלמת. פנייה לעורך דין המתמחה בהוצאה לפועל  יכולה לזרז את ההליכים ולהקנות לכם שקט נפשי באשר לבטיחות העסקה.

לשיחה אישית עם עורך דין חייג/י עכשיו: 03-5759008

שוקלים לקנות רכב שעוקל בהליכי הוצאה לפועל על ידי כונס הנכסים? בואו להכיר את השיקולים, הייתרונות והחסרונות שברכישת רכב מעוקל מכונס נכסים...